top of page

STĚNOVÝ SYSTÉM

Polystyrenové stěnové tvarovky ForSimplex se používají jako ztracené bednění pro všechny typy stěn s oboustrannou izolací.

Stěnové tvarovky ForSimplex je speciálně vyvinutý stavební sytém, který je založený na principu ztraceného bednění, ve kterém se kombinující prvky samotného ztraceného bednění s tepelně izolačními vlastnostmi expandovaného pěnového polystyrenu. Celý systém tvoří velkou "stavebnici", která se skládá z širokého spektra vzájemně do sebe zapadajících dílů. Z této stavebnice se postaví skelet budoucí stavby, který se následně vylije betonovou směsí. Vzniká tak monolitická konstrukce, která je však už oboustranně zateplena.

 

Základní myšlenkou při vývoji a konstrukci stavebního systému ForSimplex bylo navrhnout takový stavební systém, který bude dostupný pro širokou veřejnost, stavění z něj bude jednoduché, rychlé a levné.

Rozměr stěnové tvarovky 

Tloušťka stěny

Tepelný odpor

KONSTRUKCE STĚN

Montáž stěn

Založení stavby

Na základovou desku nejprve založíme stavbu a to tak, že vystavíme po celém obvodu stavby dvě řady tvarovek, které řádně vyrovnáme. Jakmile jsou zarovnané, zalijeme betonem, aby se tvarovky nehýbaly.

foto-vystavba-domu_01.jpeg
foto-vystavba-domu_02.jpeg
2A5A9727.jpg
2A5A9726.jpg

Obvodové stěny 

Když je stavba založena začneme s výstavbou obvodových stěn a do výšky stropu. Díky systémovým stojkám, které po založení stavby připevníme k základové desce je možno lít beton až ze 3 metrů, aniž by se tvarovky zničily pod vahou betonu. 

reference_026_edited.jpg
foto-vystavba-domu_03.jpeg
foto-vystavba-domu_04.jpeg

Příprava na strop

Po zhotovení obvodových stěn začínáme stavět stropní ztracené bednění a pokračujeme se stavbou stropu a dalších pater domu více informací o kontrukci stropu.

20210420_085750.jpg
foto-vystavba-domu_10.jpeg
20210420_085543.jpg
IMG_3631.jpg_betonovani strechy.jpg

V předešlých bodech jsou uvedeny jen základní etapy montáže. Ostatní detaily stavby jako například:

  • Odizolování základové konstrukce

  • Vytváření průvlaků

  • Statické řešení stavby apod.

Tyto a ostatní detaily je potřeba vždy řešit před započetím stavby s naším technikem.

bottom of page